Zawody TestingCup 2015 – warto wiedzieć!

W tym roku szykujemy dla uczestników TestingCup wiele niespodzianek. Wśród nich są miedzy innymi takie, które mają uatrakcyjnić nasze wydarzenie jak i bezpośrednio zaadresować zgłoszone przez Was uwagi do edycji pierwszej i drugiej. Chcemy abyście wiedzieli na co się piszecie zanim się zapiszecie!

REJESTRACJA

W poniedziałek 16 lutego ruszają zapisy na ZAWODY TestingCup 2015.

O godzinie 12:00 na naszej stronie zostanie pojawi się STREFA UCZESTNIKA.

Rejestracja w STREFIE UCZESTNIKA jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zapisać się na zawody. To oprogramowanie, które pozwoli Wam na dużo bardziej elastyczne zarządzanie swoim udziałem w TestingCup. Narzędzie przygotowane jest tak, że pozwala zarządzać jednej osobie z firmy całą pulą zgłoszeń. Równie łatwo można zarządzać pojedynczym zawodnikiem czy całą drużyną.

Po zarejestrowaniu w STREFIE UCZESTNIKA można dodawać dowolną ilość uczestników – drużynowych i indywidualnych. Jedna drużyna składa się z 3 osób testujących w tym jednego kapitana – lidera. Pamiętajcie by wybrać kapitana drużyny.

Zapisy zostaną zamknięte 26 lutego o godzinie 12:00.

W zapisach nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń.

KONCEPCJA

Koncepcja Mistrzostw ewoluuje. Mamy nadzieję, że zgodzicie się z nami, że gdyby co roku impreza miała wyglądać tak samo, szybko by się znudziła.

W tym roku proponujemy Wam podzieloną na rundy rozgrywkę, która ma symulować projekt informatyczny.

 • Runda pierwsza – KWALIFIKACJE to przegląd specyfikacji i próba znalezienia defektów w dokumencie, który ma stanowić podstawę do wytworzenia produktu jaki przyjdzie Wam testować.
 • Runda druga – ELIMINACJE to proste poszukiwanie defektów. Tak proste, że skonstruujemy dla Was narzędzie z zadaniami, w którym będzie 1 defekt do znalezienia. Mamy nadzieję, że Mr Buggy Was nie rozczaruje.
 • Runda trzecia – FINAŁ to sprawdzenie najlepszych z najlepszych. Nie wystarczy tylko wiedzieć jakie defekty znajdują się w aplikacji, ale trzeba również umieć zaraportować jakość oprogramowania.

KWALIFIKACJE

Jeśli w czasie rejestracji między 16 a 26 lutym zgłosi się więcej niż 200 osób, zostaną przeprowadzone kwalifikacje. Jeśli zgłosi się mniej niż 200 osób, wszyscy zostaną automatycznie zakwalifikowani.

Udział w kwalifikacjach jest darmowy, a konieczność płatności pojawi się dopiero po zakwalifikowaniu do zawodów, ale Uwaga!: udział w kwalifikacjach jest jednoznaczny z deklaracją udziału w zawodach. Jeśli zawodnik lub drużyna zakwalifikują się do zawodów, ale nie opłacą kosztu udziału w zawodach zostaną obciążeni kosztami przeprowadzenia eliminacji w wysokości 100 zł netto.

Kwalifikacje, o ile zaistnieje konieczność ich przeprowadzenia, odbędą się online 12 marca w godzinach 18:00-19:00. Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni. Jest tylko jedna data przeprowadzenia Kwalifikacji i podczas zgłaszania udziału w zawodach musicie również być w stanie wziąć udział w tych Kwalifikacjach.

Po zakwalifikowaniu się do zawodów każdy z uczestników będzie miał możliwość wyboru pakietu uczestnictwa (pakiet „Zawody + Konferencja” lub „Zawody” – http://testingcup.pl/zapisy/).

ZAWODY 12 MAJA

Największym trudem podczas Mistrzostw jest ocena olbrzymiej ilości prac. W związku z tym roku podzieliliśmy zawody na dwie rundy, z czego w jednej Wasze prace będą sprawdzane automatycznie.

1 RUNDA – Eliminacje (około 2h)

W pierwszej rundzie biorą udział wszyscy zawodnicy indywidualni i drużyny i ma ona na celu wyłonienie zawodników i drużyny kwalifikujące się do rundy drugiej – finałowej. Będziecie szukali tylko defektów w Mr Buggy 3.

2 RUNDA – Finał (około 1h)

W drugiej rundzie uczestniczą jedynie zawodnicy zakwalifikowani podczas Eliminacji . Druga runda ma na celu wyłonienie zwycięzców Mistrzostw w kategorii indywidualnej i drużynowej. Zakładamy tu 10 drużyn i 10 zawodników indywidualnych.

SPRZĘT

W odpowiedzi na Wasze komentarze przekazane nam po II edycji Mistrzostw, umożliwiamy Wam korzystanie z własnego sprzętu komputerowego (laptopa lub innego komputera mobilnego) do przeprowadzenia testów i stworzenia własnego środowiska testowego. Wasze komputery muszą spełniać podstawowe wymagania techniczne, które podamy Wam przed Mistrzostwami. Wymagania te jednak nie są przesadzone. Dajemy Wam wolną rękę w definiowaniu narzędzi jakimi się będziecie posługiwać, a drużynom możliwość skonfigurowania sobie łączności jaka jest dla Was optymalna. Ograniczenia co do sprzętu opisane są w regulaminie i są naprawdę symboliczne (mają ustrzec przed oszustwami).

Dla chętnych istnieje także możliwość wypożyczenia laptopa na czas zawodów.

Na jednego zawodnika może przypadać tylko 1 komputer.

Ogłoszenie wyników Mistrzostw oraz rozdanie nagród odbędzie się 13 maja, po zakończeniu konferencji. Wstęp na uroczystość rozdania nagród i ogłoszenie wyników jest otwarty dla wszystkich uczestników Mistrzostw.

KONFERENCJA

Jeżeli interesuje Was udział w Mistrzostwach w charakterze uczestnika konferencji i obserwatora Zawodów – zapisy na konferencję rozpoczną się po ogłoszeniu jej programu i po Kwalifikacjach.

CO WIĘCEJ?

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Szykujemy jeszcze kilka rzeczy, aby nasze wydarzenie pozostało wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. O każdej z nich będziemy informowali sukcesywnie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

4 comments

 1. Możecie bardziej wytłumaczyć ideę eliminacji? To ma być tylko 1 błąd do znalezienia? Czy seria zadań gdzie w każdym jest 1 błąd do znalezienia?
  Mamy rozumieć, że rezygnuje się z testów eksploracyjnych i będzie poszukiwanie określonych rzeczy wedle klucza? (zakładam istnienie klucza, bo jak inaczej będziecie szybko weryfikować prace i wiedzieć kto przechodzi do finału)

  Przydałby się lepszy opis, bo ten bardzo zniechęca do uczestnictwa.

  1. Witamy!

   Opublikujemy wszystkie szczegóły dotyczące I rundy zawodów – eliminacji (podobnie jak dotyczące kwalifikacji i rundy finałowej). Będzie to seria zadań z jednym błędem. I tak, w tej rundzie będzie klucz pozwalający nam na weryfikacje prac.

   Pozdrawiamy 🙂

 2. Witam,
  Mimo sympatii do tej imprezy, zgodzę się z przedmówcą, że opis eliminacji zniechęca do uczestnictwa. Odniosłem wrażenie, że 40 drużyn i 40 osób zostanie pozbawionych tego, co było największą frajdą rok temu, czyli eksploracyjnego poszukiwania defektów i w ten sposób opłata startowa może pójść w przysłowiowy piach. Czy można liczyć na zapowiadane szczegóły jeszcze przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń? Drugie pytanie: jakie atrakcje czekają zawodników 12 maja poza samymi zawodami?

  1. Witamy!

   Sam konkurs jest dopiero początkiem ciężkiej pracy Komisji Sędziowskiej, a porządne sprawdzenie raportów w czasie TestingCup staje się po prostu nierealne, musimy więc ograniczyć ich liczbę, nie chcąc redukować jednocześnie liczby uczestników. Sprawdzenie 80 raportów w 2014 roku zajęło nam łącznie około 250h, a spory o najlepszy trwały do ostatnich minut.

   Jedyną możliwość dostrzegamy w dwóch rundach, z których jedna będzie możliwie najbardziej zautomatyzowana i pozwoli nam wyłonić najlepszych testerów do kolejnej rundy.

   Oznacza to, że musi być klucz, ALE…
   Dajemy również możliwość powiedzenia nam, że się myliliśmy i w aplikacji znajduje się więcej niż jeden defekt (opcja “inne”, która jest dodatkowo punktowana).
   Po każdym TestingCup chcemy wytworzyć coś co można jeszcze kiedyś użyć. W tym roku jest to aplikacja (jak zawsze dostępna za darmo), która ma wspierać edukację testerską i młodych adeptów testowania. Jeśli chcemy kogoś edukować automatycznie klucz musi być.

   W tym miejscu chcielibyśmy zaprzeczyć temu, że nie będzie opcji na testowanie eksploracyjne.
   Aplikacja jest tak skonstruowana, aby znaleźć w jednym zadaniu jeden defekt. Nie da się tego zrobić bez jej odpowiedniego wyeksplorowania.

   Co do dodatkowych atrakcji 12 maja – planowane są także prelekcje, nasi partnerzy/wystawcy również przygotowują dla uczestników TestingCup atrakcje. Już wkrótce opublikujemy szczegółowy harmonogram.

   Pozdrawiamy i zapraszamy!
   TestingCup Team

Comments are closed.