Komisja Programowa edycji 2017

Zeger Van HeseZeger Van Hese

Zeger Van Hese – urodzony i wychowany w Belgii, kształcił się w zakresie Reklamy i Kulturoznawstwa, a swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w dystrybucji filmowej. W 1999 roku zmienił jednak branżę na IT. Rok później zaraził się manią testowania oprogramowania, z której już nigdy się nie wyleczył. Przez lata rozwinął w sobie pasję do testowania eksploracyjnego, pracy w zwinnych metodykach i, nade wszystko, do ciągłej nauki i spojrzenia na testowanie z różnych perspektyw. W 2012 był szefem rady programowej konferencji EuroStar oraz założył własną firmę – Z-sharp, gdzie pomaga swoim klientom testować sprawniej. Jest jednym ze współzałożycieli Dutch Exploratory Workshop on Testing (DEWT), pisze o testowaniu na swoim blogu TestSideStory i regularnie występuje na konferencjach na całym świecie. Dla zabawy tworzy notatki obrazkowe (sketchnotes).
Kontakt do Zegera: zeger@z-sharp.be.

Aleksander LipskiAleksander Lipski

Entuzjasta testowania oprogramowania, od 10 lat zajmuje się nim zawodowo. Jest współzałożycielem poznańskiej grupy pasjonatów testowania PTaQ. Prelegent na lokalnych testerskich meetupach oraz konferencjach Testwarez i TestingCup. Od dwóch lat wspiera komisje programowe konferencji Agile Testing&Quality oraz TestingCup. W testowaniu ceni szczególnie niezależność testera oraz umiejętność wnoszenia wartości w każdym kontekście. W dotychczasowej pracy zawodowej testował w różnych obszarach tworzenia oprogramowania od bankowości przez telekomunikację i inteligentne domy aż po branżę farmaceutyczną. Obecnie jako konsultant pracuje głównie w roli koordynatora zespołów testerskich jak również nieprzerwanie testuje oprogramowanie.

Maciej ChmielarzMaciej Chmielarz

Zapewnianiem jakości w projektach informatycznych zajmuje się od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał u pracodawców należących do polskiej i światowej czołówki firm technologicznych, producentów unikatowych rozwiązań inżynierskich. Obecnie pracuje dla IVONA Software, firmy produkującej światowej klasy syntezator mowy, będącej częścią amerykańskiej korporacji Amazon. Poza tym od 2012 roku prowadzi studia podyplomowe z testowania oprogramowania na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, chętnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziesiątkami osób zainteresowanych rozwijaniem własnej kariery w tym kierunku. Aktywnie uczestniczy również w organizacji Testwarez, jednej z największych polskich konferencji dotyczących testowania oprogramowania, a także spotkań TrójQA.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *