Konferencja

gość specjalny

Zapraszamy w podróż do świata gier i cyfrowej rozrywki, gdzie zabierze nas m.in. nasz gość specjalny – Przemek Wójcik, QA Lead CD Projekt Red odpowiedzialny za testowanie gry „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”. Przemek opowie nam o tym, jak powstawała gra, która podbiła serca graczy na całym świecie i zdobyła wszystkie najważniejsze branżowe wyróżnienia. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się wprost doczekać! Szczególnie, że wiemy, że Przemek ma nie tylko długoletnie doświadczenie w branży, które zdobył pracując w jednym z najlepszych studio developerskich na świecie, ale i wiele ciekawych anegdot w zanadrzu.

Testowanie gier

Motyw, który pojawi się nie tylko w agendzie części konferencyjnej Mistrzostw, ale i w postaci atrakcji towarzyszących TestingCup to nowy dla naszej i większości imprez testerskich temat – testowanie gier.
icon-foodtruck

RetroSzpil

Czekają też na Was atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Dzięki ich uprzejmości będziemy mogli Was zaprosić do Retrogiercowni TestingCup, gdzie będziecie mogli obejrzeć, a przede wszystkim pograć w stare kultowe gry na „muzealnych” komputerach oraz automatach.
icon-foodtruck

Keynote

Zgodnie z założeniami tegorocznej konferencji, skupimy się na “rzemiośle testowania” czyli testowaniu manualnym. Jednym z naszych prelegentów będzie Zeger Van Hese – wybitny specjalista w dziedzinie testowania eksploracyjnego wywodzący się ze środowiska Context Driven School. Drugim będzie Shmuel Gershon – szef rady programowej tegorocznej konferencji EuroSTAR, twórca narzędzia open-source do testowania eksploracyjnego Rapid Reporter, mówca największych międzynarodowych konferencji, autor bloga http://testing.gershon.info/, człowiek z wielką wiedzą, obdarzony charyzmą i poczuciem humoru. Shmuel przygotowuje premierową prezentację specjalnie dla uczestników TestingCup, pt. Notes and Scores in Software Testing. Prezentacja ta jest bezpośrednim nawiązaniem do tematu przewodniego konferencji, jakim jest rzemiosło testowania.

FoodTrucki

Chcemy postawić na większą otwartość i dawkę pozytywnej energii w otoczeniu nieskrępowanym przez sztywne ramy imprezy branżowej. Zastępujemy jedzenie cateringowe najlepszym na Śląsku jedzeniem z foodtrucków, a kawę z termosu zamieniamy na baristów parzących kawę na miejscu.
icon-foodtruck