Poznajcie prelegentów TestingCup 2014

Minął termin na zgłoszenie prezentacji na II edycję Mistrzostw.

Niedługo opublikujemy pełną agendę.

Tymczasem, poznajcie bliżej tych, którzy na pewno zaprezentują się przed Wami 2 i 3 czerwca obok Jamesa Lyndsay oraz Paula Gerrarda.

Karolina Zmitrowicz to ekspert planowania i realizacji procesu zarządzania jakością od samego początku cyklu życia oprogramowania, aż po wdrożenie produkcyjne i utrzymywanie systemów; opracowanie własnych metod doskonalenia procesu testowania oraz dobrych praktyk QA. Karolina posiada doświadczenie w międzynarodowych, dużych projektach, wymagających nie tylko umiejętności efektywnego planowania zadań, ale i doskonałej komunikacji interpersonalnej. Jest analitykiem biznesowym/systemowym ze specjalizacją w obszarze bankowości i ubezpieczeń. W trakcie swojej kariery pracowała jako tester, Menedżer testów, Menedżer kontroli zmian, Technical Writer, Analityk biznesowy i systemowy. W pracy łączy aspekty analizy z wymaganiami jakościowymi produktu wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas ponad 3 lat testowania.Podczas TestingCup 2014 zaprezentuje temat Do not just test usability – build it!

Adam Roman jest adiunktem w Instytucie Informatyki UJ, gdzie od wielu lat prowadzi wykłady i seminaria z testowania oprogramowania. Certyfikowany tester (ISTQB Advanced Level), prowadzi również szkolenia przygotowujące do egzaminów ISTQB. Adam i w swojej prezentacji “Mądry tester po szkodzie, czyli 13 epickich awarii oprogramowania i jak można im było zapobiec” pokaże 13 (liczba nieprzypadkowa) spektakularnych przykładów awarii oprogramowania spowodowanych brakiem należy tego testowania.

Paweł Noga – kierownik Zespołu Testowego w Nearshoring Solutions. Z wykształcenia matematyk, z zamiłowania organizator. Wykładowca na Politechnice Gdańskiej i Wyższej Szkole Bankowej przedmiotów m.in. o wytwarzaniu i testowaniu oprogramowania. Zajmuje się badaniami naukowymi z zakresu bioinformatyki, teorii optymalizacji dyskretnej oraz miar jakościowych oprogramowania. Poza regularnymi zajęciami na uczelniach przeprowadził kilkadziesiąt autorskich wykładów i warsztatów – również poświęconych testowaniu oprogramowania. Zwolennik Feynman’owskiego sposobu nauczania przez przedstawianie praktycznych problemów i przykładów oraz zadawanie naiwnych pytań.Certyfikowany Tester, specjalista od analizy charakterystyk jakościowych oprogramowania. Podczas swojej prezentacji omówi case study: Zalety zakresu obowiązków Zespołu Testowego wykraczającego poza testowanie oprogramowania.

Mateusz Olejarka pracuje na stanowisku starszego specjalisty ds. bezpieczeństwa IT w firmie SecuRing. Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych, mobilnych, przeglądem kodu źródłowego i konfiguracji oraz oceną bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej. Wcześniej, po drugiej stronie
barykady, jako programista brał udział w rozwoju i utrzymaniu platformy klasy BPMS wdrożonej w wielu polskich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. Od trzech lat jest w zarządzie OWASP Poland, gdzie zajmuje się organizacją spotkań dotyczących tematyki bezpieczeństwa IT. Trener mający za sobą kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń związanych z tworzeniem i testowaniem bezpieczeństwa oprogramowania. Prelegent na SASMA Business Security Conference, konferencjach VSoft FEST oraz spotkaniach OWASP. W swojej prezentacji Jak ugryźć testy bezpieczeństwa? przybliży specjalistom QA tematykę testów bezpieczeństwa.

Anna Liszewska, Katarzyna Nowak oraz Bartłomiej Bugajny to trójka prelegentów wyłoniona spośród tych, którzy zgłosili swoją chęć wystąpienia podczas Mistrzostw. Tematem ich prezentacji jest “Współpraca egzotycznych ról, czyli jak na barkach BA, UX i QE oprzeć powodzenie projektu Agileowego.” W prezentacji przedstawiona zostanie współpraca Testera, Analityka oraz Specjalisty UX w kontekście projektów Agileowych. Bartek, Anna i Kasia chcą pokazać jak dwie dziwne z Agileowego punktu widzenia role mogą działać efektywnie razem z testerem w trakcie całego cyklu życia projektu.

Przypominamy, że wyczerpaliśmy limit miejsc dla zawodników, mamy jednak jeszcze miejsca dla uczestników konferencji/widzów Mistrzostw.

Zapraszamy do rejestracji: http://testingcup.pl/rejestracja/