Projekt Mr Buggy 2

Zostałeś zaproszony do projektu weryfikacji wytwarzania aplikacji służącej do [TAJEMNICA]. Wstępnie aplikacja została nazwana Mr Buggy 2.

Zamówiona przez Zamawiającego aplikacja webowa dostępna przez przeglądarkę wytwarzana jest przez zewnętrznego Wykonawcę, a testowana przez testerów Zamawiającego.
Projekt na dzień dzisiejszy idzie zgodnie z założeniami i bez większych problemów, ale w jego środku Zamawiający chce uzyskać dodatkowe potwierdzenie z zewnątrz, że jakość dotychczasowej dostawy jest na wysokim poziomie. Zamawiający widzi, że jego testerzy, którzy odbierając produkt testują jedynie najnowsze dostarczane funkcjonalności, nie sprawdzając czy te dostarczone we wcześniejszych wersjach rzeczywiście ciągle działają. Zamawiający ma również wątpliwości czy wewnętrzni testerzy wystarczająco dobrze weryfikują charakterystyki oprogramowania. Powstaje więc pewien obszar niepewności, którego nie da się rozwiązać przy obecnych zasobach wewnętrznych.

Zewnętrzny zespół / osoba otrzyma zadanie pokazania jakości produktu, ale zanim to nastąpi przeprowadzony jest test testerów. Test z jednej strony ma pokazać kompetencje i zdolność do przeprowadzenia testów i przygotowanie raportu, z drugiej ma służyć ocenie czasu potrzebnego na całościowe sprawdzenie aplikacji. Test testerów polega na wykonaniu w ciągu trzech godzin próbki prac testowych prowadzonych w identyczny sposób jak miałoby to miejsce dla pełnego projektu z pokazaniem m.in.: co udało się przetestować, czego nie udało się przetestować, raportów defektów i szacowanego czasu potrzebnego na dokończenie testów. Zamawiający oczekuje również testerskich sugestii co do nowych funkcjonalności  oraz ułatwiających użycie zmian w oprogramowaniu.

Czy podejmiesz się zadania?
Czas: 2 czerwca 2014r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Stadion Narodowy, Warszawa