SJSI Mecenasem TestingCup 2017

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych po raz kolejny wspiera TestingCup w roli Mecenasa wydarzenia. Ich przedstawicieli spotkacie oczywiście na Stadionie Energa Gdańsk 8-9 czerwca.

Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych to organizacja pro publico bono, której główną misją jest stworzenie obszaru wymiany doświadczeń dla osób zajmujących się zawodowo zagadnieniem jakości oraz inżynierią wymagań dla systemów informatycznych.

Działalność SJSI zorientowana jest na budowanie i wspieranie rozwoju społeczności związanej z jakością oprogramowania oraz umożliwienie doskonalenia zawodowego członkom Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie aktywnie upowszechnia wiedzę z zakresu testowania systemów informatycznych oraz innych metod zapewnienia jakości systemów informatycznych poprzez organizację egzaminów z zakresu programów certyfikacji ISTQB. Oprócz tematyki jakościowej, Stowarzyszenie zajmuje się szeroko rozumianym obszarem inżynierii wymagań w IT wspierając budowanie i rozwój kompetencji zawodowych przy pomocy programów certyfikacji REQB/IREB. W trosce o najwyższą jakość dostarczanej oferty egzaminów ISTQB/REQB/IREB, SJSI czynnie angażuje się w prace nad doskonaleniem programów certyfikacji – członkowie Stowarzyszenia pełnią istotne funkcje w grupach roboczych organizacji certyfikujących wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie dla propagowania dobrych wzorców i praktyk.

Ponadto Stowarzyszenie inicjuje i wspiera różnego rodzaju konferencje, lokalne spotkania społeczności branżowej (meetup-y) i inne wydarzenia związane z obszarem swojego działania. SJSI jest głównym organizatorem i sponsorem konferencji Testwarez, partnerem medialnym konferencji Quality Excites, Agile&Automation Days, SEETEST i wielu innych.