Agenda TestingCup 2017

Piąta edycja TestingCup już za niespełna trzy miesiące. Wkrótce poznamy pełną listę zawodników i drużyn, którzy zakwalifikowali się do zawodów. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z programem części konferencyjnej – prelegentami i tematami, których będziemy mieli szansę wysłuchać w Gdańsku. Będzie różnorodnie i międzynarodowo.

Głównymi mówcami konferencji będą Maria Kedemo i Ben Simo, którym towarzyszyć będzie blisko trzydziestu innych prelegentów, prowadzących prezentacje i warsztaty.

Ogromna ilość świetnych zgłoszeń z jednej strony sprawiła nam niemały problem przy wyborze wystąpień, ale z drugiej pozwoliła na ułożenie trzech ścieżek wypełnionych bardzo wartościową treścią, w tym jednej ścieżki w języku angielskim. Dodatkowo będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w aż 4 różnych mini-warsztatach.

Posłuchamy historii z różnych zakątków świata, tych bliższych, jak Rumunia, Węgry, Szwecja, Holandia, Belgia, jak i tych bardzo odległych, jak Indie czy Stany Zjednoczone. Nie zabraknie też oczywiście polskich specjalistów.

Pierwszą z prezentacji keynote „Dimensions of Testability” zaprezentuje Maria Kedemo. Maria ma za sobą ponad 15 lat doświadczenia w wytwarzaniu oprogramowania oraz wystąpienia na takich konferencjach jak CAST czy Agile Testing Days. Maria będzie chciała pokazać jak zdefiniowała swój własny model wymiarów testowalności i jako go stosować w różnych kontekstach. Prezentacja Marii na pewno będzie wartościowa dla osób zajmujących się kontrolą jakości, ponieważ testowalność to jeden z nielicznych obszarów, w którym testerzy mogą czy nawet powinni mieć rzeczywisty wpływ na sposób wytwarzania oprogramowania.

Konferencję zakończy Ben Simo – uznany tester z USA, który opowie Wam o tym jak z początku przypadkowe testowanie strony healthcare.gov dało mu 15 minut sławy w amerykańskich mediach. Po tym jak Ben podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat błędów funkcjonalnych, wydajnościowych oraz bezpieczeństwa serwis został uznany za wielką porażkę, która sfrustrowała miliony użytkowników i sprowokowała polityczną burzę.

Przypominamy, że za dobór prelekcji tegorocznej konferencji odpowiadała Komisja Programowa pod wodzą Zegera van Hese, który wcześniej układał programy takich konferencji jak EuroSTAR. W trudnym zadaniu wyboru prelekcji spośród rekordowej ilości zgłoszeń wspierali go Maciej Chmielarz oraz Aleksander Lipski.

Wkrótce ogłosimy kto będzie gościem specjalnym TestingCup 2017 i zapewni nam wystrzałową puentę dla merytorycznej części pierwszego dnia.

Mamy nadzieję, że zaplanowana przez nas konferencja spełni Wasze oczekiwania.

UWAGA: 21 marca o godz. 12:00 uruchomimy sprzedaż niewielkiej, dodatkowej puli biletów na konferencję. Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Aby zarezerwować dla siebie miejsce, należy zarejestrować się w Strefie Uczestnika i wybrać opcję „konferencja”. Przypominamy, że bilet na konferencję upoważnia także do uczestnictwa w atrakcjach 8 czerwca – można obserwować przebieg zawodów, wziąć udział w panelu dyskusyjnym, warsztatach oraz wieczornej integracji. Zdecydowanie warto!

Zapraszamy!