Podsumowanie Konferencji

Pierwszy tydzień po TestingCup zaczynamy od krótkiego podsumowania części konferencyjnej.

Podsumowaliśmy wypełnione przez Was ankiety, dzięki którym wiemy jakie prelekcje były dla Was najbardziej interesujące, co Wam się podobało, a co nie.

Najwyższe oceny zebrały prezentacji naszych zagranicznych gości – Paula Gerrarda i Jamesa Lyndsay.

„Value of Testing” Paula Gerrarda wzbudziła w Was wiele pozytywnych reakcji, a dyskusje z Paulem po prezentacji w kuluarach trwały właściwie cały dzień.

O prezentacji „Searching for Surprises” Jamesa Lyndsay pisaliście, że była motywująca i ciekawa. On sam był pod ogromnym wrażeniem samych Mistrzostw i tego jak wielu testerów wzięło w nich udział.

Bardzo wysoko oceniliście prezentacje Aleksandra Lipskiego „Easy to learn, hard to master – czyli 6 rzeczy, których Mr Buggy nie chce żebyś wiedział o testowaniu” oraz Mateusza Olejarki, który mówił o testach bezpieczeństwa.

Doceniliście też ciekawą w swojej formie prezentację ekipy Objectivity – Bartłomieja Bugajny, Anny Liszewskiej i Katarzyny Nowak o współpracy Testera, Analityka oraz Specjalisty UX w kontekście projektów Agileowych.

Sporo prezentacji wzbudziło kontrowersje i otrzymało zarówno bardzo pozytywne jak i negatywne oceny. Świadczy to o tym, jak wymagającą publicznością są testerzy.

Cieszymy się, że spodobał Wam się pomysł paneli dyskusyjnych, niektórzy z Was uczestniczyli praktycznie tylko w nich. Również wystąpienie Agnieszki Bieleckiej spotkało się z Waszym ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem.

Wasze opinie potwierdziły też słuszność zmian jakie nastąpiły podczas tej edycji TestingCup. Zdecydowana większość z ankietowanych potwierdziła, że połączenie zawodów z konferencją to dobry pomysł i tego właśnie oczekujecie od kolejnych edycji TestingCup.