James Lyndsay prelegentem TestingCup 2014

Zdradzamy kim będzie kolejny, obok Paula Gerrarda kluczowy prelegent Mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania 2014.Na nasze zaproszenie odpowiedział James Lyndsay – specjalista w obszarze testowania eksploracyjnego.

Wśród osób, które poprawnie odpowiedziały na naszą zagadkę wylosowaliśmy zwycięzcę konkursu, jest nim Maciej Szopiński. I to do niego wędruje nagroda. Gratulujemy! 🙂

James Lyndsay testuje od 1986 roku, a od 1994 – od momentu założenia Workroom Productions pracuje niezależnie.

Jako konsultant miał do czynienia z wieloma branżami i projektami, od handlu po telekomunikację, od szybko rozwijających się internetowych start-upów po duże tradycyjne przedsiębiorstwa. W swej pracy James miał do czynienia z wymaganiami technicznymi wielu firm, które tworzą i sprzedają oprogramowanie, jak również komercyjnymi  w przypadku firm, które kupują i używają oprogramowania oraz, jak sam to określa na swojej stronie internetowej: „wszelkimi innymi, nieoczekiwanymi ”. Od 2002 roku pracuje w metodologii Agile, jak i poza nią.

Jest stałym prelegentem na konferencjach oraz trenerem, prowadzi LEWT (the London Exploratory Workshop in Testing), zaś jego prace zdobywają liczne nagrody.

Tutaj możecie zobaczyć Jamesa w akcji:

My już nie możemy się doczekać na jego wystąpienie w Warszawie!