Zawody i konferencja TestingCup – co w programie

Jeszcze tylko doba dzieli nas od zakończenia zapisów na zawody TestingCup 2015. Wkrótce okaże się czy konieczne będą kwalifikacje, ruszą też zapisy na konferencję.

Najwyższy czas zdradzić, jakie atrakcje czekają na uczestników zawodów i konferencji TestingCup 2015.

12 maja – ZAWODY

12 maja, wtorek to przede wszystkim zawody. Przed zawodnikami dwie rundy zmagań, w tym finałowa, która wyłoni Mistrzów. Ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród odbędzie się po konferencji 13 maja.

Ale to nie jedyne atrakcje tego dnia. Wystąpi przed Wami jeden z głównych mówców TestingCup.

Zaprosiliśmy też, podobnie jak w ubiegłym roku gościa specjalnego, niezwiązanego z testowaniem oprogramowania. Chcemy, żeby jeszcze przez chwilę była to dla Was niespodzianka i liczymy, że Was nie rozczarujemy!

Wspólnie z Wydawnictwem Naukowym PWN zapraszamy Was także do spotkania z autorami książek, które ukażą się w 2015 roku i poświęcone są testowaniu i jakości między innymi z Karoliną Zmitrowicz i Adamem Romanem. Spotkanie z autorami będzie okazją do zadania pytań oraz ogólnej dyskusji na temat rynku publikacji dotyczących inżynierii jakości oprogramowania. PWN przygotował też dla Was konkurs z nagrodami.

A na zakończenie dnia zapraszamy wszystkich na spotkanie integracyjne przy piwie, które pomoże nam ochłonąć po emocjach związanych z zawodami.

13 maja – KONFERENCJA

Program tegorocznej konferencji przygotowaliśmy z dużą starannością, biorąc pod uwagę Wasze sugestie i komentarze przedstawione w ankietach. Jesteśmy dumni z tego ilu ciekawych Mówców udało nam się zaprosić i mamy nadzieję, że program spełni Wasze oczekiwania. Mamy 17 mówców i 15 prezentacji podzielonych na dwie sesje!

Główni Mówcy Konferencji to David Burns i Gojko Adzic, jeden z nich wystąpi 12 maja, drugi 13 maja.

Gojko Adzic to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Autor kultowej książki „Specification by Example” zaprezentuje się przed widownią TestingCup z godzinną prelekcją “Winning Big with Specification by Example – Lessons Learned from 50 Successful Projects”.

Z niecierpliwością czekamy też na spotkanie z Davidem Burnsem. Współtwórca Selenium w swojej prezentacji „A Selenium Carol” opowie o historii i przyszłości Selenium. Będzie to wyjątkowa okazja wysłuchania relacji „z pierwszej ręki”.

Oprócz tego zaprezentuje się przed Wami szereg świetnych rodzimych mówców.

W ankietach często pisaliście o tematyce Agile. Obok Gojko ten obszar reprezentować będzie Krystian Kaczor, który zamierza podczas swojej prezentacji odpowiedzieć na pytanie „Kim jest Agile Tester”. Natomiast Michał Kujałowicz podczas prezentacji „TOAST 4 Quality, TOAST dla jakości, TOAST za Quality Assistance” opowie o stworzonym przez siebie modelu i jego zastosowaniu.

Prezentacja “Zarządzanie automatyzacją w projektach agilowych” Moniki Braun podpowie jak dobrze wziąć się za ten trudny temat oraz połączyć umiejętności programistyczne z testerskimi.

O zarządzaniu będzie też prezentacja „Changing Mindsets – Learn, Test, Lead [by Example] naszego gościa z Rumunii Alexa Rotaru. Alex opowie o swoich doświadczeniach i pokaże nam jak rynek testowania oprogramowania wygląda w Rumunii, która staje się testerskim centrum Europy.

Nie zabraknie też prezentacji technicznych skoncentrowanych na praktyce testowania. Wśród nich Automatyczne testowanie kodeków audio” Krzysztofa Chytły.  Zespół Nokia opowie o pracy przy narzędziu Robot Framework.

Na testowaniu wydajności skoncentrują się Tomasz Fajks i Rafał Szkudlarek w swojej prezentacji Pomiar wydajności z punktu widzenia użytkownika w aplikacjach webowych. Selenium i TeamCity, jako wsparcie Jmeter w testach wydajności.” 

O automatyzacji testów opowie też Marcin Spirydoniuk podczas prezentacji „Automatyzacja testów z wykorzystaniem robota – przepis na sukces.”

Wyjątkowym gościem Konferencji będzie prof. Maciej Sysło – matematyk, nauczyciel akademicki, autor ponad 150 publikacji związanych z matematyką, informatyką i dydaktyką informatyki.

Wśród prelegentów znajdzie się także ekspert w dziedzinie testowania bezpieczeństwa – Borys Łącki, który zaprezentuje przed Wami temat “Testy bezpieczeństwa aplikacji WWW – dobre praktyki”.

Ciekawie zapowiada się również prelekcja Jędrzeja Osińskiego „U źródeł testowania oprogramowania”. Jej celem jest zwrócenie uwagi słuchaczy na zapomniane, choć nie tracące na istotności i wciąż otwarte zagadnienia podstaw testowania oprogramowania.

O tym co może być trendem w testowaniu oprogramowania w najbliższych latach opowie Łukasz Krupa.

Będzie też o nieraz trudnej współpracy testera i dewelopera. Katarzyna Korona (testerka) i Tomasz Kuczmarski (deweloper) opowiedzą o typowych problemach w tej relacji i o tym jak je rozwiązywać.

Jeśli nawet niektóre z nazwisk naszych prelegentów niewiele Wam mówią to Komisja Programowa zapewnia, że wybrała dla Was najlepszych mówców (każdy z nich zobligowany był dostarczyć wideo z prezentacją) oraz najciekawsze tematy.

To jednak jeszcze nie wszystko. Przygotowaliśmy dla Was jeszcze kilka niespodzianek, które ujawniać będziemy stopniowo. Jedną z nich jest zaproszenie jeszcze jednego specjalisty w dziedzinie testowania eksploracyjnego. Jeśli nic nie pokrzyżuje jego planów będzie on naszym gościem specjalnym.

TestingCup to również stoiska ciekawych wystawców, spotkania z mówcami oraz panele dyskusyjne w naszej strefie Chill Out oraz niekończące się rozmowy kuluarowe.

Wkrótce opublikujemy szczegółowy godzinowy harmonogram.

Do zobaczenia 12 i 13 maja na Stadionie Wrocław!